Školka: Jundrov, Optátova 1; jesličky: Jundrov, Nálepkova 30; Židenice, Rokycanova 48. ESF Facebook

Školka Žirafka: prevence respiračních onemocnění

První jesle v Brně, které se cíleně zaměřují na prevenci rozvoje respiračních onemocnění.

Jesličky JundrovVzhledem ke zvýšenému výskytu respiračních chorob u dětí jsme se rozhodly implementovat do programu v oddělení starších batolat každodenní prvky, které napomohou předcházet vzniku onemocnění dýchacích cest.

Jesličky JundrovPreventivní léčba využívá léčivých účinků jedinečných minerálních vod. Jedná se o balneoterapii a fyzioterapeutickou rehabilitaci. Balneoterapie obsahuje procedury s využitím přírodní minerální vody (inhalace, pitná kúra, střídavé nožní koupele). Fyzioterapeutickou rehabilitací je léčebný tělocvik (jóga, dechová cvičení, posílení endogenního dýchání).

Inhalační terapie

Základním inhalačním médiem je přírodní léčivá minerální voda Vincentka. Cílem inhalační terapie je snížení četnosti akutních onemocnění dýchacích cest a dávek užívaných léků, snížení užívání antibiotik, snížení rizika rozvoje chronického onemocnění dýchacích cest, regenerace sliznic, usnadnění vykašlávání uvolnění dýchacích cest, zlepšení plicní ventilace, posílení odolnosti proti infekci, zvýšení tělesné zdatnosti, psychická relaxace.

Fyziotepeutická rehabilitace – jóga

Je považována za všestrannější a mocnější nástroj ke zdraví než jen pouhý tělocvik. Učí děti nejen správně dýchat (slouží jako prevence a léčba onemocnění horních cest dýchacích, astmat, alergií), učí správnému a koordinovanému pohybu, přispívá svalové balanci. Rozvíjíme senzomotoriku, koncentraci, sebepoznání a sebepřijetí. Tématem se neustále vracíme k poznávání přírody a jejich zákonitostí, střídáme dynamické a pomalejší prvky, nacvičujeme správné dýchání a postavení těla.