Školka: Jundrov, Optátova 1; jesličky: Jundrov, Nálepkova 30; Židenice, Rokycanova 48. ESF Facebook

MŠ Jundrov: profily zaměstnanců

Katka

Profily zaměstnanců - KatkaJsem maminkou 7leté Kačenky a právě při výchově své dcerky jsem začala naplno objevovat svět dětí. Jejich jedinečnost, jejich fantazii, touhu poznávat vše nové. Toto mne ovlivnilo natolik, že jsem se rozhodla absolvovat kurz s kvalifikací Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, abych mohla kvalifikovaně pracovat s dětmi.

Pracovala jsem jako učitelka v soukromé MŠ (Újezd u Brna), dále jako lektorka plavání pro děti předškolního a školního věku. Jsem zakládající členkou a předsedkyní občanského sdružení, které se zabývá organizací volnočasových aktivit a akcí pro rodiny s dětmi. Práce s dětmi mě naplňuje a věřím, že kolik lásky, času a energie vložíme do dětí, tolik a ještě možná více se nám vrátí.

Ráda s dětmi tvořím a podílím se na kreativních věcech, je nádherné vyčíst v jejich očích nepopsatelné nadšení. Věřím v kouzlo příběhů a pohádek a je pro mne magické vidět a vnímat svět tak, jak ho vidí děti.

Jana

Profily zaměstnanců - JanaPro studium na vysoké škole Mendlově univerzitě jsme si vybrala obor regionální rozvoj. Jedná se o obor s ekonomickým zaměřením. Již během studií jsem ale věděla, že to nebyla správná volba. Stále více mne to profesně táhlo k dětem. Proto jsem začala souběžně studovat na pedagogické fakultě speciální pedagogiku, konkrétně obor Komunikační techniky se specializací na logopedii. Letos jsem úspěšně zakončila bakalářský stupeň studia. Toto studium mne plně naplňovalo a od září budu ve studiu pokračovat dálkovou formou.

V loňském školním roce jsem pracovala v MŠ Pod Špilberkem jako asistentka pedagoga, šestým rokem jezdím na letní dětský tábor jako oddílová vedoucí, kde se mimo jiné také podílím na sestavování programu tábora. Jsem zvyklá pracovat s dětmi různého věku od nejmenších až po náctileté.

Zkušenosti v oblasti logopedie jsem načerpala na příměstských táborech pořádaných Klinikou LOGO s.r.o., kterých se pravidelně účastním, a dále během průběžných a souvislých logopedických praxí, které jsem absolvovala během studia. Většina těchto praxí mi byla velkou inspirací a pozitivní zkušeností.

Práce s dětmi mne velmi motivuje a naplňuje. Dávám přednost různorodé a kreativní práci, ráda s dětmi tvořím a vyrábím. Vím, že každé dítě je jedinečné, každé je originál, a proto se snažím přistupovat k dětem individuálně, s láskou a pochopením.

Martina

Profily zaměstnanců - MartinaJsem absolventkou Střední pedagogické školy v Krnově se zaměřením na předškolní a mimoškolní pedagogiku. Po maturitě jsem nastoupila na pozici učitelky mateřské školy. Po dvou letech jsem pracovala jako pečovatelka v domově pro seniory. Nejdelší čas, čtyři a půl roku, jsem strávila v základní škole v Zátoru jako vychovatelka a učitelka tělesné výchovy. V této době jsem zahájila studium na Fakultě tělesné výchovy v Olomouci, ale ze zdravotních důvodů jsem byla nucena studium přerušit. Na práci s dětmi mě fascinuje různorodost, pestrost a energie, kterou vnímám jako základ úspěchu při práci s dětmi.

Od mala mě životem provází sport, tanec a pohyb. Cítím důležitost aktivního pohybu ve vývoji dítěte a jsem přesvědčena, že v této oblasti mohu hodně nabídnout. Ve své pedagogické praxi jsem se účastnila i lyžařského výcviku jako instruktorka, vyučovala jsem hře na flétnu, kytaru a zvládám klavírní doprovod písní. Mnoho let jsem svůj čas věnovala tanci. Miluju hory, lyžování,snowboard a běžky. Mám ráda alternativní způsoby vzdělávání, nebojím se nových věcí a do každého dne se probouzím s přesvědčením, že mě čeká něco pěkného, zajímavého a obohacujícího.