Školka: Jundrov, Optátova 1; jesličky: Jundrov, Nálepkova 30; Židenice, Rokycanova 48. ESF Facebook

Autorizační zkoušky: rekvalifikace

Rekvalifikace - nová profese chůva pro děti

MŠ Žirafka získala od MPSV licenci k výkonu kvalifikačních zkoušek k profesi Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. Dnešní vysoká nezaměstnanost plní úřady práce. Lidé, kteří nemohou najít uplatnění ve svém oboru často zvažují rekvalifikaci. Ženy jsou oproti mužům znevýhodněny, protože jsou to většinou ony, které zůstávají s dětmi na mateřské dovolené.

Zájemcům o rekvalifikace z Brna a okolí nabízíme složení kvalifikačních zkoušek pro chůvy. Úspěšné složení kvalifikačních zkoušek opravňuje absolventa k získání vázané živnosti „Péče o dítě do 3 let v denním režimu“. Absolventky či absolventi si mohou založit vlastní živnost a pečovat o děti v domácím prostředí nebo najdou uplatnění jako zaměstnanci předškolních zařízení či dětských koutků. Rekvalifikaci na novou profesi chůvy je možné získat v prostorách školky Žirafka za pouhých 5 hodin.

Zájemci o kvalifikační zkoušku pro chůvy si u nás mohou zarezervovat termín přípravného semináře. Účastníci semináře obdrží studijní manuál a seznam doporučené literatury. V rámci semináře proběhnou konzultace, projdeme jednotlivé okruhy otázek, týkajících se ústní zkoušky.

Osvědčení

Autorizační zkouškyOsvědčení, které absolventi získají po úspěšném splnění kvalifikační zkoušky, je platné v rámci celé EU – zkouška má odpovídající úroveň Evropského rámce kvalifikace EQF.

Osvědčení se stává velkým bonusem, jestliže absolventky uvažují o dlouhodobějším zahraničním pobytu, kde budou pracovat jako aupair.

Vědomostní znalosti získají uchazečky a uchazeči samostudiem. Nová profese chůvy je dostupná téměř všem, jež mají kladný vztah k dětem a jejich vzdělávání. Ke kvalifikační zkoušce je nutné pouze dokončené základní vzdělání a trestní bezúhonnost. Zde jsou k nahlédnutí termíny seminářů pro případné zájemce. Jestliže máte rádi děti, nebojte se změnit svou profesi. Předškolní péče je velmi důležitá, dítě je v raném věku velmi učenlivé a vštěpuje si návyky, jimiž se bude řídit v dospělosti. Nyní máte možnost ovlivnit budoucnost našich nejmenších